TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Koło powstało w ramach Laboratorium Interakcji Człowiek-Komputer, które funkcjonuje na Politechnice od 2007 r. Na początku miało ono nazwę Laboratorium Jakości Oprogramowania. Podczas spotkań koła prowadzone są prace dotyczące różnych dziedzin HCI – m.in. badania użyteczności paneli dotykowych, interakcji człowieka z interfejsami dotykowymi, badania użyteczności aplikacji mobilnych oraz wykorzystania technologii eye-trackingowych. W ramach koła współpracowaliśmy również z firmami (np. ADUMA S.A., ówczesny lider na polskim rynku technologii interaktywnych). Badania przeprowadzone przez członków koła:
Opiekun: dr hab. inż. Janusz Sobecki, prof. PWr.
W skład koła wchodzą studenci, doktoranci i pracownicy naukowi Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Celem koła jest poszerzanie wiedzy i śledzenie nowych trendów w dziedzinie uczenia maszynowego (ang. machine learning).
Opiekunowie koła: dr inż. Adam Gonczarek i dr inż. Jakub Tomczak
Koło skupia osoby zainteresowane technologiami usługowymi oraz mobilnymi. W ramach prac MIT prowadzone są prezentacje i warsztaty z zakresu architektury zorientowanej na usługi, m.in. z dziedziny kompozycji usług, opisu semantycznego usług i wymagań na usługi, zarządzania jakością usług w środowiskach zwirtualizowanych oraz Internetu Rzeczy – w szczególności inżynierii ruchu, rozwiązań związanych ze strumieniowym przesyłaniem i przetwarzaniem danych oraz implementacji rozwiązań na platformy mobilne i systemy wbudowane.
Dodatkowo członkowie koła uczestniczą w realizacji projektów badawczych oraz projektów realizowanych we współpracy z biznesem. Pozwala im to na rozwijanie praktycznych umiejętności z zakresu projektowania i implementacji rozwiązań dla systemów usługowych i Internetu Rzeczy oraz na rozwój unikalnych umiejętności badawczych, pomocnych w realizacji prac magisterskich.
Opiekun: dr inż. Paweł Świątek
Koło rozpoczęło działalność w 2008 r. Głównym celem jego działalności jest szerzenie wiedzy dotyczącej technologii webowych wśród studentów. Cele statutowe koła to:
“TeMoMuKo” zostało założone w 2012 r. na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Skupia osoby zainteresowane szeroko pojętą tematyką wymienionych w nazwie technologii.
Koło prowadzi warsztaty, kursy i współorganizuje konferencje, związane tematycznie z prezentacją nowych rozwiązań w obszarze systemów mobilnych i multimedialnych, funkcjonujących pod kontrolą systemów Android i iOS.
Członkowie koła uczą się m.in. tworzyć aplikacje mobilne oparte o platformy Android i iOS, prowadzić własne projekty informatyczne oraz tworzyć rozwiązania gotowe dla wdrożenia biznesowego.
Organizowane są również spotkania z przedstawicielami wiodących firm funkcjonujących na rynku aplikacji mobilnych i telekomunikacyjnych. Szczególnie ten ostatni aspekt działania koła jest istotny, ponieważ w trakcie spotkań możliwe jest pozyskanie wiedzy na temat praktyki prowadzenia własnej firmy.